Biuletyn

KLOCKI KORBO 430

Data dostarczenia: 1-2 dni robocze
599,99 (PLN)
399,99 (PLN)

Zestaw 430 jest stworzony z myślą o starszych dzieciach (6+) oraz pracy w grupach przedszkolnych, szkolnych czy innych miejscach zabawowych. Im starsze dziecko, tym zestaw klocków powinien być znacznie większy, gdyż wzrasta chęć tworzenia dużych i bardziej skomplikowanych konstrukcji. Dzięki temu, dziecko uczy się dokładności, rozwija wyobraźnię, orientację przestrzenną, logiczne myślenie, gdyż w tak dużych konstrukcjach należy dobrze przemyśleć połączenia, aby duża ilość kół wykorzystana w budowli równocześnie się poruszała.

Zabawa w grupie z Korbo 430 uczy współpracy i planowania,  jest inspiracją do tworzenia coraz bardziej skomplikowanych i twórczych konstrukcji.  

 

 

Idea Korbo

Korbo to seria klocków opartych na idei „Pomyśl, zbuduj, zakręć”. Ich podstawowym elementem jest koło zębate, dzięki któremu stworzone budowle ruszają się - ożywają. Atutem Korbo jest prostota i łatwość tworzenia dużych, ruchomych budowli.

Łączenie elementów Korbo i tworzenie konstrukcji pobudza dziecko do logicznego myślenia, wyzwala w nim chęć eksperymentowania i pokonywania trudności. Dopiero przy prawidłowym połączeniu kół cała budowla może być wprawiona w ruch. W sposób zabawowo - doświadczalny Korbo pozwala zrozumieć dzieciom zastosowanie kół zębatych w mechanice i poznawać podstawowe zasady fizyki. 

Poszczególne zestawy różnią się kolorem, ilością elementów m.in. kół i podstaw, na których tworzy się ruchome budowle.
Niektóre zestawy wzbogacone są o specjalne dodatki, które uatrakcyjniają zabawę np. planety, czy woskowe sznureczki itp. Czym większa ilość klocków w zestawie, a szczególnie podstaw, tym większa atrakcja tworzenia ruchomych konstrukcji. Wyzwaniem dla każdego dziecka jest połączenie elementów tak, aby wszystko się ruszało.

 

 

Wiek: 3+
Wymiary opakowania: 72 x 40 x 17 cm.